W tym roku po raz kolejny (w rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego - 2. 10) wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie, który ma podtrzymywać pamięć o warszawskich Powstańcach '44.


Dlaczego BohaterON? Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.
W tym roku oglądaliśmy, polecany przez organizatorów akcji, film pt. "Głód, brud i wesela - życie codzienne podczas Powstania Warszawskiego", o którym później rozmawialiśmy z p. Iwoną i p. Maćkiem, naszym historykami. Później nastąpiła nasza ulubiona część, czyli przygotowywanie kartek dla Powstańców. Część osób chciała sama przygotować swoją kartkę, do konkretnej osoby, inni - robili kartki w grupach. Jak zwykle - są wśród nich takie, których wpisy i wykonanie chwytają za serce.