Po przerwie pandemicznej Kuratorium Oświaty zorganizowało uroczystość dla Stypendystów z województwa mazowieckiego. Wśród 777 wybrańców była uczennica klasy IVC – Martyna wraz ze swoją wychowawczynią p. Wiolą.
Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze i było niezwykle uroczyste. Słowa uznania dla uczniów skierowali przedstawiciele Kuratorium i Ministerstwa, a także rektor uczelni, która w ogromnej auli gościła zaproszonych. Każdy ze Stypendystów miał okazję, wśród braw, odebrać swój dyplom i gratulacje. Uroczystość uświetnił występ uczennic szkoły muzycznej – flecistek, które przepięknie wykonały kilka utworów muzyki klasycznej.
Martyna wróciła do Zagórza szczęśliwa i zmotywowana do dalszej nauki.
Opr. W. Roguska

Stypendium Prezesa Rady MinistrówPokaż galerie

                 Do naszej szkoły została zaproszona p. Renata, która na co dzień pracuje w MCN, a w wolnym czasie łączy swoją pasję podróżniczą z pracą na misji. Podczas spotkania opowiadała nam o swojej ostatniej wyprawie do Afryki, na Wybrzeże Kości Słoniowej. Dość niezwykłe były okoliczności, w jakich w ogóle doszło do tej podróży, ale p. Renata przekonywała nas, że jeśli coś ma nas spotkać to wystarczy być otwartym na zmiany. W jej przypadku ta zasada od lat się sprawdza i dzięki temu zwiedziła prawie cały świat.Podróże małe i dużePokaż galerie

              W listopadzie zakończył się festiwal jesiennych inspiracji. Uczniowie klas 1- 3 oraz przedszkola przygotowali i zaprezentowali swoje prace.

IMG_2868
IMG_2870

Obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia! ???

        W szkole gościliśmy domowe Pluszaki i wybieraliśmy Bajkowego Patrona Szkoły. W tym roku wygrał Puszek, kot ze Shreka. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. W tym dniu w sali przedszkolaków podczas wszystkich zajęć towarzyszył dzieciom duży pluszowy miś. Każdy mógł się z nim przywitać, przytulić się do niego i przybić piątkę. Dzień wypełniony był zabawami. Dzieci poznały różne misie, pomagały misiowi podróżnikowi w wybieraniu strojów na dalekie wyprawy, śpiewały misiowe piosenki i wykonywały prace plastyczne. Na zakończenie dnia każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w misiowej fotobudce. Oprac: A.JelińskaDzień Pluszowego Misia 2022Pokaż galerie

         Październik i listopad w naszej szkole upłynął pod znakiem dobroci dla zwierząt.? Zbieraliśmy rzeczy, które uczniowie zawieźli do Schroniska w Celestynowie. W Dniu Kundelka robiliśmy zabawki i szarpaki dla psów, które mają dostarczyć rozrywki zwierzakom. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zbiórce.
Oprac: W.Roguska
Dzień Kundelka 2022Pokaż galerie

16 listopada 2022
      W Dniu Tolerancji w naszej szkole podróżowaliśmy dookoła świata poprzez tradycje i kultury. Zatrzymując się na kolejnych stacjach mogliśmy wykazać się wiedzą, zręcznością, wprawą w tańcu
oraz umiejętnością współpracy w grupie. Największą biegłością wykazały się klasy: 4E - pierwsze miejsce, 2A – drugie miejsce, 1/8 ORU i 3/4 ORU - ex aequo, trzecie miejsce. Uczestniczyliśmy także w wykładzie na temat różnorodnych form osiągania i pojmowania sukcesu.
Oprac: A.OlejniczakowskaMiędzynarodowy Dzień Tolerancji 2022Pokaż galerie

         104 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę przebiegała w naszej szkole bardzo uroczyście – o czym świadczyły patriotyczne dekoracje na sali gimnastycznej oraz piękne kotyliony w barwach narodowych widoczne wśród nauczycieli i uczniów. O godzinie 11.11 Mateusz z kl. II LO zaprosił zgromadzonych: Dyrekcję, pedagogów i uczniów – do zaśpiewania hymnu narodowego. Piękne wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego” potwierdziło udział naszej szkoły w akcji ogólnopolskiej „Szkoła do hymnu”.
Narodowe Święto Niepodległości 2022Pokaż galerie

31 października przed Świętem Zmarłych i przed 11 Listopada uczniowie z oddziału ORUiPD w Otwocku pod opieką nauczycieli: p. Iwony, p. Magdy, p. Ani, p. Pawła oraz wychowawcy p. Radka i terapeutki p. Marty, wybrali się na pieszą wycieczkę do miejsc pamięci narodowej śladem historii miasta. Przy Grobie Pamięci Ofiar Getta Otwockiego pani Iwona opowiedziała o przedwojennych mieszkańcach Otwocka pochodzenia żydowskiego i ich wojennym dramacie.

Szlakiem Żydów Otwockich
Szlakiem Żydów Otwockich