Maj 2018
28 29 30 31

Home O szkole Procedura zapisu

Luty w naszej szkole

21.02.2018 w naszej szkole, przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, odbyła się akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Do szkoły przyjechali przedstawiciele różnych służb mundurowych, dzięki czemu przez 3 godziny uczniowie mieli okazję skorzystać i poznać różne zagrożenia. Niewątpliwie największym powodzeniem cieszył się symulator motocyklowy. Każdy miał okazję przejechać wyznaczoną trasę w dowolnym stylu: jedni jechali bardzo szybko, zaliczali wywrotki, przejeżdżali ludzi, inni jechali bardzo ostrożnie i bardzo długo.
Uczniowie zadowoleni byli także z zajęć pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni bardzo rzeczowo i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu udzielili instruktażu jak zachować się, gdy trzeba udzielić pomocy poszkodowanemu. A panowie policjanci po obejrzeniu z nami filmów edukacyjnych prowadzili długą dyskusję, dotyczącą różnych aspektów życia, w szczególności związanych z bezpieczeństwem. Dzień uważamy za bardzo udany.

16. 02.2018 r. Akademia Samorządności, po raz trzeci nasz Samorząd wraz z p. Wiolą wziął udział w spotkaniu poświęconym działalności Samorządów Szkolnych. Tym razem tematem było liderowanie. Poznaliśmy różne sposoby jak zostać liderem, a także cechy dobrego lidera i możliwości prowadzenia ludzi. Hania, która prowadziła warsztaty, była niezwykle miłą i kompetentną osobą, dlatego uważamy, że to spotkanie bardzo nam się przyda. Poza tym zawsze warto słuchać co inni uczniowie, z warszawskich szkół , mają do powiedzenia.

02.02.2018 Studniówka
I poszli tanecznym krokiem poloneza!
W pierwszej parze Karol (z dyskretną pomocą pani Basi) z Marysią - tak lubi nasze Studniówki, że przyjechała, choć przecież broni w tym roku Licencjatu. Wszystkie dziewczęta pięknie ubrane, uczesane i umalowane, z różami w ręku wyglądały przepięknie, niczym na balu w latach dwudziestych - taki był tegoroczny temat. Dzięki pomocy pani Klaudii nasza sala gimnastyczna była pięknie udekorowana w tonacji czerni i złota. Nawet zastawa stołowa była złota! Zabawa trwała do północy i tylko szkoda, że na następną przyjdzie nam czekać cały rok!

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Marzec 2018 11:41

12.10 Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole od kilku lat również obchodzimy to symboliczne święto. Uczniowie mieli okazję poznać różne metody mnożenia, triki matematyczne a także sposoby wykorzystywane przez uczniów z Japonii. Obejrzeli również ciekawy film o hinduskiej metodzie liczenia na palcach. Oczywiście wszystkie metody uczniowie mieli okazje przećwiczyć praktycznie.

14. 10 Dzień Nauczyciela
Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował pod patronatem p. Wioli i p. Klaudii koncert życzeń dla naszych wspaniałych nauczycieli. Były ciepłe słowa podziękowań i muzyczne dedykacje w wykonaniu różnych uczniów.
Uczniowie działający w Samorządzie przygotowali też niespodziankę dla ulubionych nauczycieli. Na każdym oddziale i w każdym typie szkoły uczniowie głosowali i wybierali Super Nauczyciela. Wybrani pedagodzy dostali dyplomy uznania i gorące oklaski.