Sierpie 2018
1 2 3 4 5
27 28 29 30 31

Luty w naszej szkole

21.02.2018 w naszej szkole, przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, odbyła się akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Do szkoły przyjechali przedstawiciele różnych służb mundurowych, dzięki czemu przez 3 godziny uczniowie mieli okazję skorzystać i poznać różne zagrożenia. Niewątpliwie największym powodzeniem cieszył się symulator motocyklowy. Każdy miał okazję przejechać wyznaczoną trasę w dowolnym stylu: jedni jechali bardzo szybko, zaliczali wywrotki, przejeżdżali ludzi, inni jechali bardzo ostrożnie i bardzo długo.
Uczniowie zadowoleni byli także z zajęć pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni bardzo rzeczowo i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu udzielili instruktażu jak zachować się, gdy trzeba udzielić pomocy poszkodowanemu. A panowie policjanci po obejrzeniu z nami filmów edukacyjnych prowadzili długą dyskusję, dotyczącą różnych aspektów życia, w szczególności związanych z bezpieczeństwem. Dzień uważamy za bardzo udany.

16. 02.2018 r. Akademia Samorządności, po raz trzeci nasz Samorząd wraz z p. Wiolą wziął udział w spotkaniu poświęconym działalności Samorządów Szkolnych. Tym razem tematem było liderowanie. Poznaliśmy różne sposoby jak zostać liderem, a także cechy dobrego lidera i możliwości prowadzenia ludzi. Hania, która prowadziła warsztaty, była niezwykle miłą i kompetentną osobą, dlatego uważamy, że to spotkanie bardzo nam się przyda. Poza tym zawsze warto słuchać co inni uczniowie, z warszawskich szkół , mają do powiedzenia.

02.02.2018 Studniówka
I poszli tanecznym krokiem poloneza!
W pierwszej parze Karol (z dyskretną pomocą pani Basi) z Marysią - tak lubi nasze Studniówki, że przyjechała, choć przecież broni w tym roku Licencjatu. Wszystkie dziewczęta pięknie ubrane, uczesane i umalowane, z różami w ręku wyglądały przepięknie, niczym na balu w latach dwudziestych - taki był tegoroczny temat. Dzięki pomocy pani Klaudii nasza sala gimnastyczna była pięknie udekorowana w tonacji czerni i złota. Nawet zastawa stołowa była złota! Zabawa trwała do północy i tylko szkoda, że na następną przyjdzie nam czekać cały rok!

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Marzec 2018 11:41

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za nadesłanie prac. Dzieci i młodzież zachwyciły nas pomysłowością oraz różnorodnością zastosowanych technik plastycznych i form literackich.  Jak co roku jury stanęło przed ogromnym wyzwaniem, aby wśród tak wielu ciekawych prac nagrodzić te najpiękniejsze.

Kategoria praca plastyczna

Szkoła podstawowa I - III
I miejsce - Wiktor N. (Łódź)
II miejsce - Maja K. (Łódź)
III miejsce - Karolina J. (Warszawa, Niekłańska)

Szkoła podstawowa IV - VII+II Gimnazjum
I miejsce - Klaudia W. (Jaworze)
II miejsce - Joanna K. (Kołobrzeg)
III miejsce - Aleksandra D. (Kołobrzeg)
- Zofia P. (Warszawa, Niekłańska)

III Gimnazjum + Szkoła Ponadgimnazjalna
I miejsce - Weronika F. (Rzeszów)
II miejsce - Martyna R. (Warszawa, Niekłańska)

Kategoria praca literacka

Szkoła podstawowa IV - VII+II Gimnazjum
I miejsce - Justyna B. (Józefów)
II miejsce - Adriana G. (Tarnów)
III miejsce - Maria P. (Warszawa, Niekłańska)
wyróżnienie - Joanna K. (Kołobrzeg)
wyróżnienie - (Lubliniec)

III Gimnazjum + Szkoła Ponadgimnazjalna
I miejsce - Paulina O. (Zagórze)
II miejsce - Zofia D. (Rzeszów)
III miejsce - Kacper B. (Zagórze)

Nagrody dla zwycięzców i dyplomy dla uczestników zostaną wysłane na adresy szkół.