Dziś uczennice z Zameczku tak nas powitały: „Serdecznie witamy w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024! Przede wszystkim pragnę powitać nową panią dyrektor – panią Monikę Bąk oraz panią wicedyrektor, tę samą co w ubiegłym roku, panią Basię Brzyską. Witamy też wszystkich nauczycieli, wychowawców, gości, no i oczywiście Was – drodzy uczniowie. Ci, którzy są w Zagórzu kolejny rok – wiedzą już chyba wszystko , ale nowi – pewnie jeszcze niewiele. I specjalnie dla Was kilka słów o tym miejscu.

Nasza szkoła ma już kilkadziesiąt lat, ale w tym budynku działa od 2009 roku. Wcześniej mieściła się tam, gdzie obecnie znajduje się piątka. No właśnie, w naszej szkole działa slang zagórzański. Uczniowie są z: piątki, zameczku, hostelu i ORU. Mamy jeszcze pawilon, gdzie leczą się przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej. Co roku przez naszą szkołę przewija się ponad 500 osób, tak więc musicie zadbać o to, by tu być. Zobaczycie, że szkoła w Zagórzu różni się od innych szkół i wielu z Was odnajdzie tu swoje miejsce. Dzieje się to za sprawą nie tylko tego pięknego miejsca, ale i naszych wspaniałych nauczycieli, którzy są wyjątkowi. Mają inne podejście do ucznia, są zawsze otwarci na rozmowę i tłumaczą te same rzeczy na lekcjach aż każdy, kto chce, zrozumie o co chodzi. Są też niezwykle kreatywni i ciągle coś dla nas organizują. I tak, już dziś mogę Wam zdradzić, że w najbliższym czasie bierzemy udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem”, jedziemy na Salon Maturzystów, bierzemy udział w Festiwalu Nauki, jedziemy w Dniu bez Samochodu do kina. A to dopiero początek…."

Po tym wspaniałym wprowadzeniu maturzystek pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, życząc im, aby dbali o to, by korzystając z pobytu w naszej placówce, stawali się najlepszą wersją samych siebie. Później nastąpiła część, w której przedstawiani byli wychowawcy klas oraz wszyscy nauczyciele pracujący w Zagórzu. Ostatnia część spotkania to oficjalne przywitanie pani Moniki Bąk na stanowisku dyrektora. Były miłe słowa i piękne kwiaty, wyrażające nadzieję na wspaniałe wspólne lata pracy nowej dyrekcji i pracowników ZSS. Opr. W. Roguska