Sierpie 2017

Home O szkole Procedura zapisu

Procedura zapisu

Procedura zapisu

Uczniem ZSS w Zagórzu mogą być wyłącznie pacjenci Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. W okresie pobytu na oddziale leczniczym.
Obowiązek zapisu dziecka do szkoły należy do Rodziców – tylko w wyjątkowych sytuacjach rolę tę przejmują wychowawcy oddziałów  leczniczych.
Uczeń przyjmowany jest na podstawie n/w dokumentów:
1. zaświadczenie ze szkoły macierzystej;
2. potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia ostatniego świadectwa szkolnego
3. pisemne potwierdzenie przyjęcia na oddział leczniczy – Karta Zapisu z Izby Przyjęć

UWAGA RODZICE! Prosimy nie wypisywać dzieci ze szkół macierzystych. W naszej szkole uczniowie realizują obowiązek nauki tylko w okresie pobytu na oddziale leczniczym

Oprócz w/w dokumentów prosimy o dostarczenie opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych lub innych Poradni Specjalistycznych (jeśli uczeń je posiada), np.
Orzeczenie o:
• dysleksji
• dysgrafii
• dysortografii
• dyskalkulii
• potrzebie kształcenia specjalnego
• potrzebie nauczania indywidualnego
• i inne

Na podstawie tych dokumentów możliwe będzie zorganizowanie procesu edukacyjnego dla danego ucznia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opiniach Poradni.

Zmieniony: Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:08

Na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej została przygotowana Strefa Ucznia – miejsce, gdzie gromadzone są informacje o zawodach, kwalifikacjach, typach szkół, warunkach uzyskania możliwości pracy w zawodzie, a także materiały do obejrzenia i pobrania, tj. plakaty, broszury, ulotki promocyjne oraz filmy i spoty informacyjne.

Więcej informacji na stronie KOWEZiU : http://www.koweziu.edu.pl/strefa-ucznia