Luty 2018

Home O szkole Procedura zapisu

Procedura zapisu

Procedura zapisu

Uczniem ZSS w Zagórzu mogą być wyłącznie pacjenci Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. W okresie pobytu na oddziale leczniczym.
Obowiązek zapisu dziecka do szkoły należy do Rodziców – tylko w wyjątkowych sytuacjach rolę tę przejmują wychowawcy oddziałów  leczniczych.
Uczeń przyjmowany jest na podstawie n/w dokumentów:
1. zaświadczenie ze szkoły macierzystej;
2. potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia ostatniego świadectwa szkolnego
3. pisemne potwierdzenie przyjęcia na oddział leczniczy – Karta Zapisu z Izby Przyjęć

UWAGA RODZICE! Prosimy nie wypisywać dzieci ze szkół macierzystych. W naszej szkole uczniowie realizują obowiązek nauki tylko w okresie pobytu na oddziale leczniczym

Oprócz w/w dokumentów prosimy o dostarczenie opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych lub innych Poradni Specjalistycznych (jeśli uczeń je posiada), np.
Orzeczenie o:
• dysleksji
• dysgrafii
• dysortografii
• dyskalkulii
• potrzebie kształcenia specjalnego
• potrzebie nauczania indywidualnego
• i inne

Na podstawie tych dokumentów możliwe będzie zorganizowanie procesu edukacyjnego dla danego ucznia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opiniach Poradni.

Zmieniony: Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:08

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością.  Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wygrać wyścig z czasem i ukończyć budowę szkoły dwa miesiące przed planowanym terminem. Po raz pierwszy jej próg uczniowie przekroczyli 1 września 2009 r. W dniu 20 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku. Uroczystośc zaszczycili swoją obecnością : p. Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, ks. infułat Lucjan Święszkowski, p. Karol Semik - Mazowiecki Kurator Oświaty, p. Waldemar Roszkiewicz - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Zofia Dembska - z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, p. Anna Bociąg-Smaga - Główny Specjalista w Departamencie Edukacji, p. dr Maria Wilczyńska - Dyrektor Szpitala MCNiRDiM w Zagórzu, p. Marek Jędrzejczak Wójt Gminy Wiązowna oraz wielu innych czcigodnych gości reprezentujacych organy administracji samorządowej, przedstawicieli organizacji oświatowych, dyrektorzy szkół przyszpitalnych, sponsorzy, przedstawiciele mediów, byli pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.
Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie szkoły. Od zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, w których zapewniali nas o potrzebie istnienia takiej placówki jak nasza. na koniec uroczystości uczniowie w formie kabaretu opowiedzieli o trudzie życia uczniowskiego, zaprezentowali pokaz pomocy szkolnych.
Po złożeniu pamiątkowych podpisów na ogromnym zdjęciu nowej szkoły wyruszyliśmy na jej zwiedzanie. W przestronnym obiekcie znajdują się 23 sale lekcyjne, oddział przedszkolny, dwie pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią, gabinet lekarski, sala gimnastyczna, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Wszystkie pracownie wyposażone są w nowoczesny, kolorowy przyjazny dla uczniów sprzęt. Teraz pozostało nam juz tylko sprawić, aby zdobywanie wiedzy w naszej szkole odbywało sie we wspaniałej atmosferze, wzajemnym szacunku i pozwalało realizować tu swoje pasje i marzenia.