Padziernik 2017
30 31

Otwarcie nowego budynku szkoły

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością.  Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wygrać wyścig z czasem i ukończyć budowę szkoły dwa miesiące przed planowanym terminem. Po raz pierwszy jej próg uczniowie przekroczyli 1 września 2009 r. W dniu 20 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku. Uroczystośc zaszczycili swoją obecnością : p. Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, ks. infułat Lucjan Święszkowski, p. Karol Semik - Mazowiecki Kurator Oświaty, p. Waldemar Roszkiewicz - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Zofia Dembska - z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, p. Anna Bociąg-Smaga - Główny Specjalista w Departamencie Edukacji, p. dr Maria Wilczyńska - Dyrektor Szpitala MCNiRDiM w Zagórzu, p. Marek Jędrzejczak Wójt Gminy Wiązowna oraz wielu innych czcigodnych gości reprezentujacych organy administracji samorządowej, przedstawicieli organizacji oświatowych, dyrektorzy szkół przyszpitalnych, sponsorzy, przedstawiciele mediów, byli pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.
Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie szkoły. Od zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, w których zapewniali nas o potrzebie istnienia takiej placówki jak nasza. na koniec uroczystości uczniowie w formie kabaretu opowiedzieli o trudzie życia uczniowskiego, zaprezentowali pokaz pomocy szkolnych.
Po złożeniu pamiątkowych podpisów na ogromnym zdjęciu nowej szkoły wyruszyliśmy na jej zwiedzanie. W przestronnym obiekcie znajdują się 23 sale lekcyjne, oddział przedszkolny, dwie pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią, gabinet lekarski, sala gimnastyczna, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Wszystkie pracownie wyposażone są w nowoczesny, kolorowy przyjazny dla uczniów sprzęt. Teraz pozostało nam juz tylko sprawić, aby zdobywanie wiedzy w naszej szkole odbywało sie we wspaniałej atmosferze, wzajemnym szacunku i pozwalało realizować tu swoje pasje i marzenia.

Zmieniony: Środa, 02 Grudzień 2009 11:52

dscf5930

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela w naszej szkole przebiegał w bardzo wesołej atmosferze. Najpierw były występy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzieży z gimnazjum i liceum. Wspólnie z nami ten dzien spędzali uczniowie z odziału na Borowej. Pokazali nam spektakl "O księciu, który szukał żony". Następnie każda z klas w specjalny sposób złozyła życzenia swojemu wychowawcy. I wreszcie nastapił przez wszystkich oczekiwany Szkolny Mam Talent. Uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Każdy przygotował wspaniały pokaz, a wystepy oceniało Szanowne Jury. Tego co się działo, nie da się opisać, zapraszamy do naszej Galerii