Sierpie 2018
1 2 3 4 5
27 28 29 30 31

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD) jest ogólnopolskim, pozarządowym stowarzyszeniem prowadzącym działalność pożytku publicznego na rzecz dzieci.
W ciągu dotychczasowej działalności ofiarnie i mądrze służyło dzieciom - przede wszystkim wymagającym ratunku i pomocy.

W naszej szkole Koło TPD powstało w 2007 roku i obejmuje opieką wszystkie dzieci będące uczniami Zespołu szkół Specjalnych w Zagórzu

Szkolne koło TPD prowadzi działalność zgodną ze Statutem Zarządu TPD. Koło podlega pod Ognisko TPD w Otwocku.
W ramach swojej działalności koło organizuje różnego rodzaju aukcje prac dzieci, kiermasze książki używanej itp.
Członkiem szkolnego koła TPD przy ZSS w Zagórzu może zostać każdy pracownik placówki oraz osoby, które wykazują wolę bycia członkiem wspierającym lub honorowym nie będące pracownikami szkoły. Warunkiem uzyskania statusu członka jest podpisanie deklaracji oraz opłacenie składek u skarbnika koła.

Adres:
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
KOŁO w Zagórzu
przy Zespole Szkół Specjalnych
05 - 462 Wiązowna

Tel./fax 022 789 03 73

Osoby reprezentujące Zarząd Oddziału:

PRZEWODNICZĄCY - Małgorzata Pawłesa

SEKRETARZ - Stanisława Maria Kędziora

SKARBNIK - Joanna Siemiątkowska

Członkowie Zarządu
Wioletta Dybcio

Monika Bąk

Zmieniony: Środa, 24 Listopad 2010 21:06

21.02.2018 w naszej szkole, przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, odbyła się akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Do szkoły przyjechali przedstawiciele różnych służb mundurowych, dzięki czemu przez 3 godziny uczniowie mieli okazję skorzystać i poznać różne zagrożenia. Niewątpliwie największym powodzeniem cieszył się symulator motocyklowy. Każdy miał okazję przejechać wyznaczoną trasę w dowolnym stylu: jedni jechali bardzo szybko, zaliczali wywrotki, przejeżdżali ludzi, inni jechali bardzo ostrożnie i bardzo długo.
Uczniowie zadowoleni byli także z zajęć pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni bardzo rzeczowo i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu udzielili instruktażu jak zachować się, gdy trzeba udzielić pomocy poszkodowanemu. A panowie policjanci po obejrzeniu z nami filmów edukacyjnych prowadzili długą dyskusję, dotyczącą różnych aspektów życia, w szczególności związanych z bezpieczeństwem. Dzień uważamy za bardzo udany.