Grudzie 2017

Listopad nie musi być ponury

17.11. 2017 Sala Koncertowa Polskiego Radia
Polska Orkiestra Radiowa wznowiła cykl otwartych dla dzieci i młodzieży prób do naszych koncertów. Uczniowie mają okazję do przyjrzenia się pracy orkiestry, a jednocześnie wysłuchania pięknej muzyki na najwyższym poziomie wykonawczym. Jest to możliwość zobaczenia jak wygląda, pracuje i brzmi orkiestra w jej pełnym ok. 60-cio osobowym składzie. Próby są prowadzone przez Dyrektora Artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej – Michała Klauzę.
P. Wiola zdobyła kilka miejsc na to spotkanie. Oczywiście wiele osób chciało jechać więc trzeba było przyjąć jakiś klucz wśród chętnych. Nauczyciele postanowili, że na to spotkanie pojadą te osoby, które przygotowują część artystyczną na imprezach szkolnych i dla których muzyka jest bardzo ważna. Tym razem pojechaliśmy szkolnym busem do Warszawy więc komfort jazdy z p. Leszkiem był super. W radiu byliśmy po raz pierwszy i wizyta ta zrobiła na nas ogromne wrażenie.

21. 11. 2017 Lekcja z Mickiewiczem w Muzeum Literatury
Klasy II, które właśnie skończyły omawiać Dziady, a za chwilę czeka ich Pan Tadeusz pojechały do Muzeum Literatury w Warszawie. Tam właśnie w 5 salach znajduje się opowieść o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Z ciekawych eksponatów zapamiętaliśmy malutkie buciki dzieci wiesza, oryginalne pióro, którego podobno na co dzień używał, stolik przy którym grywał w szachy z Chopinem i niezwykle piękna szpilka do krawatki, którą podziwiać można nie tylko w gablocie, ale i na jednym z portretów poety.
Pani prowadząca lekcję opowiedziała nam też o historii tamtych czasów, o sztuce i gustach muzycznych romantyków.

23. 11. 2017 Chór Aleksandrowa - Torwar
Chór Armii Radzieckiej im. A. Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSRR.
W repertuarze znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popowej.
Nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję uczestniczyć w występie chyba najsłynniejszego chóru na świecie. Mimo, że rok temu, w katastrofie samolotowej, zginęło ponad 60 wokalistów, chór występuje nadal. Bardzo podobały nam się tańce grupy baletowej.

24.11. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Garść misiowych faktów
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Czy wiedzieliście, że w Warszawie przebywała niedźwiedzica, która na Placu Piłsudskiego salutowała samemu Piłsudskiemu? Pani Iza przygotowała dla nas mnóstwo „misiowych” wiadomości z różnych dziedzin nauki.
W piątek 24. 11. 2017 każdy mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną maskotkę. Tego dnia odbyły się wybory na Najsympatyczniejszą Maskotkę oraz nowego Bajkowego Patrona Szkoły.
Wygrał pies o imieniu Mors, którego właścicielem jest Daniel z 2A, a bajkowym patronem roku szkolnego 2017/ 2018 został PROSIACZEK.

29. 11. Turniej Tenisa Stołowego
Jak co roku, p. Julita i p. Basia, zorganizowały Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Wzięli w nim udział uczniowie z wszystkich oddziałów. Przyjechali także pacjenci ORU. Gra była zaciekła, ale ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
W grupie dziewczyn zwyciężyły:
1. Marysia J.
2. Ola K.
3. Malwina S.

W grupie chłopców podium osadzili uczniowie Borowej:
1. Mirek D.
2. Hubert Sz.
3. Dawid B.
Gratulujemy!
Opr. W.Dybcio