Padziernik 2017
30 31

Wrzesień w naszej szkole

Dzień Grzyba
Z serii dziwnych imprez w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Grzyba. Ten rok jest wyjątkowy, bowiem lasy obfitują w grzyby i nawet ci, którzy dotąd nigdy grzyba nie znaleźli, mają taką szansę.
Pani Ewa Ż. przygotowała dla uczniów prezentację mówiącą o właściwościach grzybów, obalając mit mówiący o tym, że nie mają one właściwości odżywczych. Pani Wiola pokazała zdjęcia wszystkich grzybów, o których pisał Mickiewicz w Panu Tadeuszu. Natomiast p. Iza wyszukała najdziwniejsze grzyby świata i opowiadała o ich fenomenie.
A po obiedzie ruszyliśmy w las, gdzie „grzybów było w bród”…
22. 09 – Dzień bez samochodu
Wydawałoby się, że nasi uczniowie nie mają nic wspólnego z samochodami a jednak… Ten dzień jest dniem darmowej komunikacji w Warszawie. W związku z tym p. Wiola zorganizowała wycieczkę do stolicy. Wycieczka była w pełni darmowa, bo odwiedziliśmy miejsca, do których można codziennie wejść bez biletu. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Geologii, w którym oprócz tysięcy kamieni można było spotkać się z 20-letnim Dyziem dinozaurem i szkieletami mamuta, nosorożca... Potem w ramach rozwoju duchowego pojechaliśmy do Królikarni. Jest tam piękny pałac, zaprojektowany przez Merliniego, w którym odbywa się wystawa sztuki współczesnej oraz park, w którym znajdują się rzeźby najwybitniejszego polskiego rzeźbiarza – Xawerego Dunikowskiego.
Nasza liczna grupa – 29 uczniów – wróciła zadowolona, bowiem każdy mógł znaleźć w ciągu tego dnia coś dla siebie.

Salon Maturzystów
Jak co roku uczniowie klas maturalnych (pod opieką p. Maćka) wzięli udział w spotkaniu organizowanym na Politechnice Warszawskiej. Większość wyższych uczelni prezentuje tu swoją ofertę, a studenci opowiadają o zasadach rekrutacji na wybrane kierunki.
Niezwykle cenne są spotkania, organizowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, podczas których eksperci informują o egzaminie maturalnym i udzielają praktycznych wskazówek. Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym matury z języka polskiego i matematyki i wrócili z wieloma różnymi informatorami.

Dzień Śliwki
W ramach akcji prozdrowotnej celebrowaliśmy święto śliwki, a tak naprawdę wszystkich owoców. Jedna z uczennic gimnazjum przygotowała prezentację o rodzajach śliwek, ich wartości odżywczej i kalorycznej. Oglądaliśmy też filmy edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia, a także mogliśmy posmakować różnych gatunków śliwek.
Opr. Wioletta Dybcio

Europejski Dzień Języków
Jak co roku, w Zagórzu odbyło się spotkanie z okazji Europejskiego Dnia Języków, przygotowane przez p. Ewę Rudnicką i p. Elę Kruk. Tematem przewodnim były idiomy i zapożyczenia z języków obcych. Po krótkim wprowadzeniu o historii Dnia, kilku ciekawostkach i obejrzeniu zabawnego filmiku o tym, co wzięliśmy z języka niemieckiego, nastąpiła część zabawowo- konkursowa. Grupa chętnych „łamała” sobie języki na angielskich tongue twisters, za co były słodkie nagrody. Następnie uczniowie rozwiązywali quiz o idiomach polskich i angielskich. Zwycięzcą okazała się klasa II A Liceum.  Opr. E. Kruk
Zmieniony: Poniedziałek, 09 Październik 2017 12:37

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością.  Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wygrać wyścig z czasem i ukończyć budowę szkoły dwa miesiące przed planowanym terminem. Po raz pierwszy jej próg uczniowie przekroczyli 1 września 2009 r. W dniu 20 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku. Uroczystośc zaszczycili swoją obecnością : p. Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, ks. infułat Lucjan Święszkowski, p. Karol Semik - Mazowiecki Kurator Oświaty, p. Waldemar Roszkiewicz - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Zofia Dembska - z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, p. Anna Bociąg-Smaga - Główny Specjalista w Departamencie Edukacji, p. dr Maria Wilczyńska - Dyrektor Szpitala MCNiRDiM w Zagórzu, p. Marek Jędrzejczak Wójt Gminy Wiązowna oraz wielu innych czcigodnych gości reprezentujacych organy administracji samorządowej, przedstawicieli organizacji oświatowych, dyrektorzy szkół przyszpitalnych, sponsorzy, przedstawiciele mediów, byli pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.
Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie szkoły. Od zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, w których zapewniali nas o potrzebie istnienia takiej placówki jak nasza. na koniec uroczystości uczniowie w formie kabaretu opowiedzieli o trudzie życia uczniowskiego, zaprezentowali pokaz pomocy szkolnych.
Po złożeniu pamiątkowych podpisów na ogromnym zdjęciu nowej szkoły wyruszyliśmy na jej zwiedzanie. W przestronnym obiekcie znajdują się 23 sale lekcyjne, oddział przedszkolny, dwie pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią, gabinet lekarski, sala gimnastyczna, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Wszystkie pracownie wyposażone są w nowoczesny, kolorowy przyjazny dla uczniów sprzęt. Teraz pozostało nam juz tylko sprawić, aby zdobywanie wiedzy w naszej szkole odbywało sie we wspaniałej atmosferze, wzajemnym szacunku i pozwalało realizować tu swoje pasje i marzenia.