Czerwiec 2018

Home O szkole Historia Luty w naszej szkole

Luty w naszej szkole

21.02.2018 w naszej szkole, przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, odbyła się akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Do szkoły przyjechali przedstawiciele różnych służb mundurowych, dzięki czemu przez 3 godziny uczniowie mieli okazję skorzystać i poznać różne zagrożenia. Niewątpliwie największym powodzeniem cieszył się symulator motocyklowy. Każdy miał okazję przejechać wyznaczoną trasę w dowolnym stylu: jedni jechali bardzo szybko, zaliczali wywrotki, przejeżdżali ludzi, inni jechali bardzo ostrożnie i bardzo długo.
Uczniowie zadowoleni byli także z zajęć pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni bardzo rzeczowo i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu udzielili instruktażu jak zachować się, gdy trzeba udzielić pomocy poszkodowanemu. A panowie policjanci po obejrzeniu z nami filmów edukacyjnych prowadzili długą dyskusję, dotyczącą różnych aspektów życia, w szczególności związanych z bezpieczeństwem. Dzień uważamy za bardzo udany.

16. 02.2018 r. Akademia Samorządności, po raz trzeci nasz Samorząd wraz z p. Wiolą wziął udział w spotkaniu poświęconym działalności Samorządów Szkolnych. Tym razem tematem było liderowanie. Poznaliśmy różne sposoby jak zostać liderem, a także cechy dobrego lidera i możliwości prowadzenia ludzi. Hania, która prowadziła warsztaty, była niezwykle miłą i kompetentną osobą, dlatego uważamy, że to spotkanie bardzo nam się przyda. Poza tym zawsze warto słuchać co inni uczniowie, z warszawskich szkół , mają do powiedzenia.

02.02.2018 Studniówka
I poszli tanecznym krokiem poloneza!
W pierwszej parze Karol (z dyskretną pomocą pani Basi) z Marysią - tak lubi nasze Studniówki, że przyjechała, choć przecież broni w tym roku Licencjatu. Wszystkie dziewczęta pięknie ubrane, uczesane i umalowane, z różami w ręku wyglądały przepięknie, niczym na balu w latach dwudziestych - taki był tegoroczny temat. Dzięki pomocy pani Klaudii nasza sala gimnastyczna była pięknie udekorowana w tonacji czerni i złota. Nawet zastawa stołowa była złota! Zabawa trwała do północy i tylko szkoda, że na następną przyjdzie nam czekać cały rok!

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Marzec 2018 11:41

prace_plast...

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością.  Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wygrać wyścig z czasem i ukończyć budowę szkoły dwa miesiące przed planowanym terminem. Po raz pierwszy jej próg uczniowie przekroczyli 1 września 2009 r. W dniu 20 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku. Uroczystośc zaszczycili swoją obecnością : p. Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, ks. infułat Lucjan Święszkowski, p. Karol Semik - Mazowiecki Kurator Oświaty, p. Waldemar Roszkiewicz - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Zofia Dembska - z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, p. Anna Bociąg-Smaga - Główny Specjalista w Departamencie Edukacji, p. dr Maria Wilczyńska - Dyrektor Szpitala MCNiRDiM w Zagórzu, p. Marek Jędrzejczak Wójt Gminy Wiązowna oraz wielu innych czcigodnych gości reprezentujacych organy administracji samorządowej, przedstawicieli organizacji oświatowych, dyrektorzy szkół przyszpitalnych, sponsorzy, przedstawiciele mediów, byli pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.
Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie szkoły. Od zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, w których zapewniali nas o potrzebie istnienia takiej placówki jak nasza. na koniec uroczystości uczniowie w formie kabaretu opowiedzieli o trudzie życia uczniowskiego, zaprezentowali pokaz pomocy szkolnych.
Po złożeniu pamiątkowych podpisów na ogromnym zdjęciu nowej szkoły wyruszyliśmy na jej zwiedzanie. W przestronnym obiekcie znajdują się 23 sale lekcyjne, oddział przedszkolny, dwie pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią, gabinet lekarski, sala gimnastyczna, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Wszystkie pracownie wyposażone są w nowoczesny, kolorowy przyjazny dla uczniów sprzęt. Teraz pozostało nam juz tylko sprawić, aby zdobywanie wiedzy w naszej szkole odbywało sie we wspaniałej atmosferze, wzajemnym szacunku i pozwalało realizować tu swoje pasje i marzenia.