Czerwiec 2018

Home O szkole O nas

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD) jest ogólnopolskim, pozarządowym stowarzyszeniem prowadzącym działalność pożytku publicznego na rzecz dzieci.
W ciągu dotychczasowej działalności ofiarnie i mądrze służyło dzieciom - przede wszystkim wymagającym ratunku i pomocy.

W naszej szkole Koło TPD powstało w 2007 roku i obejmuje opieką wszystkie dzieci będące uczniami Zespołu szkół Specjalnych w Zagórzu

Szkolne koło TPD prowadzi działalność zgodną ze Statutem Zarządu TPD. Koło podlega pod Ognisko TPD w Otwocku.
W ramach swojej działalności koło organizuje różnego rodzaju aukcje prac dzieci, kiermasze książki używanej itp.
Członkiem szkolnego koła TPD przy ZSS w Zagórzu może zostać każdy pracownik placówki oraz osoby, które wykazują wolę bycia członkiem wspierającym lub honorowym nie będące pracownikami szkoły. Warunkiem uzyskania statusu członka jest podpisanie deklaracji oraz opłacenie składek u skarbnika koła.

Adres:
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
KOŁO w Zagórzu
przy Zespole Szkół Specjalnych
05 - 462 Wiązowna

Tel./fax 022 789 03 73

Osoby reprezentujące Zarząd Oddziału:

PRZEWODNICZĄCY - Małgorzata Pawłesa

SEKRETARZ - Stanisława Maria Kędziora

SKARBNIK - Joanna Siemiątkowska

Członkowie Zarządu
Wioletta Dybcio

Monika Bąk

Zmieniony: Środa, 24 Listopad 2010 21:06

12.10 Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole od kilku lat również obchodzimy to symboliczne święto. Uczniowie mieli okazję poznać różne metody mnożenia, triki matematyczne a także sposoby wykorzystywane przez uczniów z Japonii. Obejrzeli również ciekawy film o hinduskiej metodzie liczenia na palcach. Oczywiście wszystkie metody uczniowie mieli okazje przećwiczyć praktycznie.

14. 10 Dzień Nauczyciela
Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował pod patronatem p. Wioli i p. Klaudii koncert życzeń dla naszych wspaniałych nauczycieli. Były ciepłe słowa podziękowań i muzyczne dedykacje w wykonaniu różnych uczniów.
Uczniowie działający w Samorządzie przygotowali też niespodziankę dla ulubionych nauczycieli. Na każdym oddziale i w każdym typie szkoły uczniowie głosowali i wybierali Super Nauczyciela. Wybrani pedagodzy dostali dyplomy uznania i gorące oklaski.