Sierpie 2017
28 29 30 31

Home O szkole Oferta Oddziałów Przedszkolnych

Oferta Oddziałów Przedszkolnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Zagórzu działają grupy przedszkolne prowadzone wg Systemu Nauczania Kierowanego ( zwanego również od nazwiska jego twórcy metodą Peto ).
System ten, skierowany do dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zapewnia kompleksową i zintegrowaną edukację i rehabilitację dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością.

W ramach codziennych, systematycznych zajęć:
• nauczyciele realizują program wychowania przedszkolnego, zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci.
• w ramach programów ruchowych oraz zróżnicowanej aktywności następuje usprawnianie ruchowe wraz z nauką zmian pozycji i przemieszczania się.
• dzieci uczone są samodzielności w wykonywaniu czynności samoobsługowych takich jak:
- jedzenia i picie
- mycie zębów, twarzy, rąk
- ubieranie się
- załatwianie potrzeb fizjologicznych
• dzięki pracy i zabawie w grupie rówieśniczej następuje rozwój społeczny dzieci, rozwój komunikowania się, motywacji do wysiłku.
• ćwiczenia manualne oraz programy przygotowujące do pisania przygotowują dzieci do podjęcia nauki szkolnej.

Dzieci prowadzone są przez zespół specjalistów w skład którego wchodzą nauczyciele, rehabilitanci, opiekunki.
   Dzieci objęte są również opieką logopedyczną – indywidualną i zespołową w grupie, mają zajęcia na basenie oraz hipoterapię.

Koniec Liceum to zaledwie początek.... Dzisiaj po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla tegorocznych maturzystów. O godz. 11 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów kończących Liceum. Była część oficjalna, z przemówieniem p. Dyrektor a także rozdaniem świadectw  - trzy z wyróżnieniem! i nagród za sukcesy w nauce, pracę w Samorządzie Szkolnym i zwycięstwa w konkursach. Potem nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęła prezentacja filmu przygotowanego specjalnie dla maturzystów przez uczniów klas I ( i nie tylko). Kolejnym punktem programu był wspaniały montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów liceum. Mieliśmy okazje wysłuchać piosenek w wykonaniu Ewy, Asi i Patrycji. Co niektórym ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. Na koniec głos zabrali trzecioklasiści z pięknymi słowami podziękowania dla grona pedagogicznego, kolegów i koleżanek. Teraz już tylko Matura....