Kwiecie 2020
27 28 29 30

Home O szkole Oferta Oddziałów Przedszkolnych

Oferta Oddziałów Przedszkolnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Zagórzu działają grupy przedszkolne prowadzone wg Systemu Nauczania Kierowanego ( zwanego również od nazwiska jego twórcy metodą Peto ).
System ten, skierowany do dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zapewnia kompleksową i zintegrowaną edukację i rehabilitację dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością.

W ramach codziennych, systematycznych zajęć:
• nauczyciele realizują program wychowania przedszkolnego, zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci.
• w ramach programów ruchowych oraz zróżnicowanej aktywności następuje usprawnianie ruchowe wraz z nauką zmian pozycji i przemieszczania się.
• dzieci uczone są samodzielności w wykonywaniu czynności samoobsługowych takich jak:
- jedzenia i picie
- mycie zębów, twarzy, rąk
- ubieranie się
- załatwianie potrzeb fizjologicznych
• dzięki pracy i zabawie w grupie rówieśniczej następuje rozwój społeczny dzieci, rozwój komunikowania się, motywacji do wysiłku.
• ćwiczenia manualne oraz programy przygotowujące do pisania przygotowują dzieci do podjęcia nauki szkolnej.

Dzieci prowadzone są przez zespół specjalistów w skład którego wchodzą nauczyciele, rehabilitanci, opiekunki.
   Dzieci objęte są również opieką logopedyczną – indywidualną i zespołową w grupie, mają zajęcia na basenie oraz hipoterapię.

Uczennice naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie "Zwolnieni z teorii".
W ramach przygotowywanego projektu społecznego będą miały swoje stoisku na kiermaszu świątecznym podczas organizowanego koncertu Under Grace  - prezenty dla dzieci z ubogich rodzin ŚWIĄTECZNY SUPERBOHATER!
Dzisiejsze społeczeństwo boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest ubóstwo, które najbardziej dotyka dzieci. Ubóstwo jest przyczyną niskiej samooceny i stygmatyzacji społecznej. Wiąże się z mniejszymi możliwościami rozwoju oraz z zakończeniem nauki na wcześniejszym etapie. Chciałybyśmy sprawić by ludzie zauważyli ten problem i przyczynić się do wzrostu wrażliwości wśród bardziej uprzywilejowanych osób. Beneficjentami naszego projektu jest trzydzieścioro dzieci z ubogich rodzin pochodzących z województwa mazowieckiego. Z zebranych pieniędzy chcemy zakupić najbardziej potrzebne rzeczy oraz ich wymarzony prezent.
Koncert odbędzie się 16 grudnia 2018 r., ul. Goździków 29/31 o godz. 11:00