Listopada 2020

Home O szkole Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Wiadomym było, że tegoroczne rozpoczęcie nie będzie nadzwyczaj uroczyste, z powodu procedur związanych z Covid, ale nikt się nie spodziewał tylu atrakcji tego dnia. Na 40 minut przed godziną spotkania z uczniami pod szkołą pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej. Początkowo myśleliśmy, że to jakiś próbny alarm i ćwiczenia, ale okazało się, że nie. Do strażaków biegających po szkole, dołączyła policja i służby gazownicze. Zamieszania było co nie miara!
Z godzinnym opóźnieniem spotkaliśmy się z uczniami, aby wychowawcy mogli poznać swoich wychowanków i przekazać im plan lekcji.
Miejmy nadzieję, że mimo wybuchowego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/ 2021 będzie on należał do spokojnych. Opr. W.Roguska

W związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów.
MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!
 W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.