Czerwiec 2017

Home O szkole
Informacje o szkole

Flota samochodowa

Flota samochodowa Zespołu Szkół Specjalnych w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu:

MERCEDES – BENZ SPRINTER
ROK PRODUKCJI 2009
POJEMNOŚĆ SILNIKA 2148
DATA ZAKUPU 20.07.2009
KOSZT ZAKUPU BRUTTO 168.877,19 zł.

Samochód ten jest pojazdem służbowym, specjalnym, służącym do przewozu uczniów niepełnosprawnych uczących się w Zespole Szkół specjalnych w Zagórzu k/ Warszawy.
Zmieniony: Środa, 02 Kwiecień 2014 18:04

Oferta Oddziałów Przedszkolnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Zagórzu działają grupy przedszkolne prowadzone wg Systemu Nauczania Kierowanego ( zwanego również od nazwiska jego twórcy metodą Peto ).
System ten, skierowany do dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zapewnia kompleksową i zintegrowaną edukację i rehabilitację dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością.

Nowa szkoła

Nowa szkoła

Procedura zapisu

Procedura zapisu

Uczniem ZSS w Zagórzu mogą być wyłącznie pacjenci Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. W okresie pobytu na oddziale leczniczym.
Obowiązek zapisu dziecka do szkoły należy do Rodziców – tylko w wyjątkowych sytuacjach rolę tę przejmują wychowawcy oddziałów  leczniczych.
Uczeń przyjmowany jest na podstawie n/w dokumentów:
1. zaświadczenie ze szkoły macierzystej;
2. potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia ostatniego świadectwa szkolnego
3. pisemne potwierdzenie przyjęcia na oddział leczniczy – Karta Zapisu z Izby Przyjęć

UWAGA RODZICE! Prosimy nie wypisywać dzieci ze szkół macierzystych. W naszej szkole uczniowie realizują obowiązek nauki tylko w okresie pobytu na oddziale leczniczym

Oprócz w/w dokumentów prosimy o dostarczenie opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych lub innych Poradni Specjalistycznych (jeśli uczeń je posiada), np.
Orzeczenie o:
• dysleksji
• dysgrafii
• dysortografii
• dyskalkulii
• potrzebie kształcenia specjalnego
• potrzebie nauczania indywidualnego
• i inne

Na podstawie tych dokumentów możliwe będzie zorganizowanie procesu edukacyjnego dla danego ucznia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opiniach Poradni.

Zmieniony: Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:08

Typy szkół

W skład Zespołu wchodzą następujące szkoły:

1) Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi;
2) Gimnazjum ;
3) Gimnazjum dla Dorosłych;
4) Liceum Ogólnokształcące;
5) Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Zmieniony: Środa, 30 Maj 2012 16:17
Zmodyfikowany przez:

"Nie muszę być Alicją, żeby odnaleźć swoją własną Krainę Czarów. Może i nie podążę za Białym Królikiem, nie spotkam Szalonego Kapelusznika ani Śmiejącego się Kota… Sztuką jest odnalezienie magii w pozornie prostych chwilach naszego życia."

6 lutego 2015 roku odbyło się coroczne święto maturzystów – bal studniówkowy. W tym roku trzecioklasiści zaprosili kolegów i koleżanki licealistów, nauczycieli i Dyrekcję, wychowawców, osoby towarzyszące i Rodziców do magicznej krainy inspirowanej „Alicją w krainie czarów” Lewisa Carolla. Spotkaliśmy się w pięknej scenerii szachownic, ogromnych rozmiarów pionków szachowych, kwiatów, zegarów, wielokolorowych girland, kart do gry i unoszących się w powietrzu baloników.
Pani Dyrektor Hanna Konnak-Mierzyńska zaprosiła uczniów do Poloneza. Goście ze wzruszeniem oklaskiwali taniec maturzystów, do którego zostali przygotowani przez Panią Dyrektor Basię Brzyską. Podczas tradycyjnego tańca mieliśmy okazję podziwiać niecodzienne kreacje – suknie, szpilki, garnitury i muszki – przydające urody naszym i tak urodziwym uczennicom i uczniom.
DJ’e Rafał i Sebastian zadbali o oprawę muzyczną i już podczas posiłku słuchaliśmy utworu z filmowej wersji „Alicji w krainie czarów”. Potem na głowach pojawiły się fikuśne kapelusze i kapelusiki i rozpoczęła się zabawa. Pierwszy utwór Aronchupa „I’m an Albatros”, a potem kolejne zgromadziły na parkiecie zarówno maturzystów, grono pedagogiczne i Rodziców. Wszyscy bawili się doskonale, chociaż główną atrakcją stała się fotobudka. Uczniowie zapraszali nauczycieli i Dyrekcję do wspólnych zdjęć. Fotobudka pracowała dzielnie drukując pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło słodkości, nietypowych jak nietypowa sceneria balu – waty cukrowej. Po krótkim instruktażu Pani Wioli i Pana Zbyszka uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszną watę. Nasi DJ’e przygotowali konkursy m.in. taniec na gazecie (wygrała Paula i Jędrzej), krzesełka (wygrała Paula i Angelika). Królową balu wybrano Karolinę, a królem Aleksandra ex aequo z Angeliką i Maksem. Zabawa i radość trwały do północy! Studniówka na pewno pozostanie długo w pamięci uczniów i gości… przynajmniej do następnej przyszłorocznej!
W imieniu wychowawców klas trzecich Państwa Danuty i Wiesława Czyżewskich, Pani Wioli Borys-Kierszniewskiej, Eweliny Bron i Maćka Ćwiklińskiego dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowania sali i poczęstunku, a maturzystom życzymy połamania piór i wymarzonych studiów! Opr. W. Borys-Kierszniewska