• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Sierpie 2017
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Czy uważasz, że wykorzystanie nowych technologii na lekcjach pomaga w przyswajaniu wiedzy?
 
Home

Już wkrótce wakacje

Email Drukuj PDF
Dobiega końca rok szkolny, a w ORU w Otwocku radosne nastroje - wkrótce rozdanie świadectw, czyli "Zakwitły akacje - niedługo wakacje!" Wspominamy ciekawe wydarzenia, które towarzyszyły nam w ciągu drugiego półrocza. Niektórzy jeszcze do dzisiaj przechowują listy ze Szkolnych Walentynek, napisane starannie, bo przecież niedługo potem świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego. Prezentowaliśmy wówczas własne teksty z zakresu poezji lingwistycznej, a także sprawdziliśmy się w Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym. Wielu uczniom w pamięć zapadły ciekawe zdarzenia, przewidziane w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaprezentowano wówczas spektakl historyczny pt: "Inka". W marcu cieszyliśmy się z powitania wiosny, które odbyło się dokładnie w Międzynarodowym Dniu Poezji i Dniu Szczęścia. Próbowaliśmy wtedy zdefiniować szczęście za pomocą prac plastycznych, literackich i dyskusji. To spotkanie dostarczyło nam wielu wzruszeń. Z powodu Dnia Europejskiej Stolicy Kultury poczuliśmy się prawdziwymi Europejczykami  mogąc sprawdzić naszą wiedzę w ciekawym quizie.
 Już niebawem pod koniec marca uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach kulinarnych, folklorystycznych i historycznych związanych z tradycją Świąt Wielkiej Nocy. W kwietniu podczas wyjątkowo udanej pogody, cieszyliśmy się wycieczką autokarową do Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Mogliśmy tam nie tylko zwiedzać wspaniałą, barokową architekturę, ale również zorganizować w oryginalnych murach Pałacu Bielińskich uroczystość szkolną z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Czerwiec był miesiącem pod znakiem ciekawych szkolnych zajęć sportowo - kulturalnych, do których w najmilszym stopniu zaliczał się Międzynarodowy Dzień Dziecka, który zaczął się turniejem piłki oraz grą na temat Unii Europejskiej, a zakończył interesującym konkursem wiedzy o Zjednoczonym Królestwie i spacerem.  W ten sposób szykujemy się na zakończenie roku szkolnego 2014/2015, pełni nadziei na wspaniały wypoczynek - dziękujemy naszym Pedagogom i Dyrekcji za opiekę podczas roku szkolnego i możliwość ciekawej nauki.  
Opracowała : Iwona Kurach. 

Zmieniony: Środa, 24 Czerwiec 2015 18:41
Zmodyfikowany przez: Iza Grochowska-Tomasik  

Strona BIP

Mazowsze

Orzeł Biały 

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Galeria

dsc00606
Image Detail

Warto zajrzeć

Poniżej prezentujemy linki do strony, które według nas są warte odwiedzenia.

Z ostatniej chwili

Maturzyści 2014! Oto lista tematów na egzamin ustny z języka polskiego. Ostateczna decyzje należy podjąć do 7 lutego 2014 r. 
 
LISTA TEMATÓW DO CZĘŚCI USTNEJ EGZAMINU MATURALNEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 
DLA UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ZAGÓRZU


LITERATURA

1. Motyw labiryntu w wybranych tekstach literackich. Przedstaw jego symbolikę.
2. Cykliczność utworów literackich. Omów zagadnienie na wybranym przykładzie.
3. Jednostka wobec zbiorowości w ujęciu twórców dwóch wybranych epok. Rozważ problem na przykładach.
4. Utopie i antyutopie w literaturze – sposoby kreowania i ich funkcje. Omów na wybranych przykładach.
5. Biografia jako klucz do odczytania twórczości pisarza (np. J. Kochanowskiego, Kochanowskiego. Mickiewicza, J. Słowackiego, A. Wata, W. Odojewskiego, F. Kafki, M. Bułhakowa).