• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Czerwiec 2017
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Czy uważasz, że wykorzystanie nowych technologii na lekcjach pomaga w przyswajaniu wiedzy?
 
Home

Już wkrótce wakacje

Email Drukuj PDF
Dobiega końca rok szkolny, a w ORU w Otwocku radosne nastroje - wkrótce rozdanie świadectw, czyli "Zakwitły akacje - niedługo wakacje!" Wspominamy ciekawe wydarzenia, które towarzyszyły nam w ciągu drugiego półrocza. Niektórzy jeszcze do dzisiaj przechowują listy ze Szkolnych Walentynek, napisane starannie, bo przecież niedługo potem świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego. Prezentowaliśmy wówczas własne teksty z zakresu poezji lingwistycznej, a także sprawdziliśmy się w Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym. Wielu uczniom w pamięć zapadły ciekawe zdarzenia, przewidziane w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaprezentowano wówczas spektakl historyczny pt: "Inka". W marcu cieszyliśmy się z powitania wiosny, które odbyło się dokładnie w Międzynarodowym Dniu Poezji i Dniu Szczęścia. Próbowaliśmy wtedy zdefiniować szczęście za pomocą prac plastycznych, literackich i dyskusji. To spotkanie dostarczyło nam wielu wzruszeń. Z powodu Dnia Europejskiej Stolicy Kultury poczuliśmy się prawdziwymi Europejczykami  mogąc sprawdzić naszą wiedzę w ciekawym quizie.
 Już niebawem pod koniec marca uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach kulinarnych, folklorystycznych i historycznych związanych z tradycją Świąt Wielkiej Nocy. W kwietniu podczas wyjątkowo udanej pogody, cieszyliśmy się wycieczką autokarową do Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Mogliśmy tam nie tylko zwiedzać wspaniałą, barokową architekturę, ale również zorganizować w oryginalnych murach Pałacu Bielińskich uroczystość szkolną z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Czerwiec był miesiącem pod znakiem ciekawych szkolnych zajęć sportowo - kulturalnych, do których w najmilszym stopniu zaliczał się Międzynarodowy Dzień Dziecka, który zaczął się turniejem piłki oraz grą na temat Unii Europejskiej, a zakończył interesującym konkursem wiedzy o Zjednoczonym Królestwie i spacerem.  W ten sposób szykujemy się na zakończenie roku szkolnego 2014/2015, pełni nadziei na wspaniały wypoczynek - dziękujemy naszym Pedagogom i Dyrekcji za opiekę podczas roku szkolnego i możliwość ciekawej nauki.  
Opracowała : Iwona Kurach. 

Zmieniony: Środa, 24 Czerwiec 2015 18:41
Zmodyfikowany przez: Iza Grochowska-Tomasik  

Strona BIP

Mazowsze

Orzeł Biały 

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Galeria

2012-09-18_...
Image Detail

Warto zajrzeć

Poniżej prezentujemy linki do strony, które według nas są warte odwiedzenia.

Z ostatniej chwili

Uff, łatwo nie było. Na Konkurs wpłynęło bardzo dużo przepięknych, wzruszających prac plastycznych i literackich. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, za poświęcony czas i zaangażowanie uczniów. Gratulujemy nauczycielom i wychowawcom wspaniałych wychowanków i dziękujemy za opiekę nad nimi. A oto wyniki tegorocznego konkursu: