• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Czerwiec 2017
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Czy uważasz, że wykorzystanie nowych technologii na lekcjach pomaga w przyswajaniu wiedzy?
 
Home

Posiedzenie Komisji Socjalnej

Email Drukuj PDF
Najbliższe posiedzenie Komisji Socjalnej odbędzie się w dniu 16.02.2015 r.
Zmieniony: Poniedziałek, 08 Grudzień 2014 14:01
Zmodyfikowany przez: Iza Grochowska-Tomasik  

Strona BIP

Mazowsze

Orzeł Biały 

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Galeria

dsc_0552
Image Detail

Warto zajrzeć

Poniżej prezentujemy linki do strony, które według nas są warte odwiedzenia.

Z ostatniej chwili

Od kwietnia 2013 r. w naszej szkole w Zagórzu,  zostały uruchomione dwie grupy przedszkola popołudniowego. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00.
Do przedszkola uczęszczają dzieci, które są pacjentami Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i przebywają na turnusach rehabilitacyjnych. Są to dzieci ze sprzężonymi i różnymi deficytami rozwojowymi. Głównym celem pracy jest stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie ich aktywności własnej, a także odnalezienie i wypracowanie sposobów komunikacji.
W przedszkolu stosowane są różne metody pracy. Podczas zajęć prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne  przedszkolaki, w atmosferze radosnej zabawy, poznają swoje ciało, jego możliwości oraz uczą się orientacji w przestrzeni. Podczas wykonywania ćwiczeń wg Programów Aktywności M. i Ch. Knillów, gdzie ruch i dotyk są skojarzone ze specjalnie skomponowana muzyką, dzieci uczą się odczuwania własnego ciała i otwierają się na doznania dotykowe z otoczenia.
Do dyspozycji przedszkolaków jest także  Sala Doświadczania Świata oraz sala wczesnego wspomagania. W SDŚ dzieciom dostarczane są różnorodne bodźce, przede wszystkim wzrokowe (świecące diody, światłowody, lampy, światło UV), zapachowe, słuchowe, etc. W Sali WW są  w różnego rodzaju bujaki,  równoważnie, piłki, basen z kulkami co daje wiele możliwości wspaniałej zabawy a jednocześnie stymuluje układ przedsionkowy dzieci. Dla wszystkich dzieci w ciągu dnia organizowane są zajęcia zindywidualizowane. Są to krótkie, kilkunastominutowe sesje terapeutyczne, skierowane na indywidualne potrzeby dzieci i naukę nowych umiejętności funkcjonalnych. Przedszkolaki uczestniczą także w zajęciach kulinarnych, komputerowych, plastycznych, muzycznych. Poznają różne faktury, materiały, konsystencje, dźwięki, uczą się grać na instrumentach i obsługiwać proste sprzęty wspomagające komunikację i obsługę komputera, uczą się 'być sprawcą'.
W ciepłe dni zabawie sprzyja plac zabaw, na którym stoi huśtawka typu bocianie gniazdo i wykorzystywana jest jako element integracji sensorycznej. Jest również wielka piaskownica, która pozwala rozwijać wyobraźnię oraz stymuluje okład dotykowy.

Informacje o przedszkolu zawarte są również w formie obrazkowej w naszej galerii (wkrótce) do której serdecznie zachęcamy. Opracowała M. Pawłesa